#1 2012-01-18 22:58:35

darky02

http://img15.imageshack.us/img15/9198/grafikyh.png

Zarejestrowany: 2011-12-18
Posty: 79
Punktów :   

Poradnik internetowego cwaniaka.

Mam zamiar opisać tu dosyć chaotycznie (nie mam czasu na pieprzenie sie z kolorkami itp chyba ze bede sie nudzil to zrobie) jak radzić sobie mając komputer, albowiem internet to nieskończone źródło pomocy i wiedzy, jesteśmy w stanie zrobić prawie wszystko co dotyczy samego softu i nie tylko.

A więc tak:

1.najważniejsze to umieć poszukiwać informacji, google to wielki dar którego większość nie docenia

2.wpisujcie w wyszukiwarki bezpośrednie frazy dotyczące problemu najpierw po polsku, w przypadku braku wyniku po angielsku , ostatecznie szukajcie na ruskich stronach(tam jest wszystko)

3.jesli problem dotyczy softu wpisujcie kod błędu (np otwieramy aplikacje x i wyskakuje błąd nie można uruchomić ponieważ bla bla bla, kopiujemy i walimy całość bądź kawałek do google)

4.Nie jest to bezpieczne dla nas ale najlepiej wszędzie rejstrować się jednym hasłem , pod jeden email i nick, i rejstrujmy się wszędzie gdzie tylko potrzeba (To trwa minute). W ten sposób mając internet od podstawówki wyszukując czegokolwiek znajduje forum i w 70% wypadków okazuje sie ze mam juz na nim konto.

5.Nie podawajcie haseł

6.Wszystkie problemy z softem da się rozwiązać, kwestia czasu poszukiwań(np za ujebany soft w telefonie zapłacimy w serwisie 100zł a mając odpowiedni kabel wszystko można zrobić samemu).

7.Format jest zawsze ostatecznym rozwiązaniem

8.Chrońcie się antywirusami(u mnie darmowy avast od dawna się sprawdza)

9.Chcąc zrobić cokolwiek (Strone,program itp) najpierw przemyślmy co chcemy zrobić, potem szukajmy sposobów i rozwiązań.

10.Nie istnieje program którego pełna wersja nie znajdzie się w internecie

11.Punkty przywracania są ciekawą opcją chroniącą ostatecznie przed pkt.7

12.zapisuj ważne linki, lub które uważasz że mogą się w przyszłości przydać.

13.Komputer trzymaj z odkręconą obudową i odkręconym dyskiem w środku. w razie ewentualnej kontroli musicie mieć też przeciwiczony rzut do śmietnika przed blokiem swoim twardzielem   (nie no jaja sobie robie)

14.Jeśli bawicie sie w cwaniaczkowatych hakerów(wątpie bo oni akurat nie udostępniają tutków dotyczących swoich tajemnic, włamów itp trzeba uczyć się od zera)testujecie/używacie jakąkolwiek metodę na nie swoim serwerze (np sql injection) używajcie https://www.torproject.org/ .

15.bierz pod uwage że każdy twój krok w internecie może być śledzony, staraj się rozmawiać(np gg,facebook) hasłami o rzeczach które mogą rzucać na ciebie jakiekolwiek podejrzenia o cokolwiek lub w ogóle nie o danej sprawie rozmawiać.

16.Nie spamujcie,floodujcie wkurwiajcie innych ludzi.

17.Bądźcie fajni

18.Nie bój się uczyć nowych rzeczy(photoshop , programowanie) Wszystko wymaga dobrego źródła informacji 
(Pkt.1) skupienia, czasu i poświęcania.

19.Nie wierzcie w mailowe,smsowe,reklamowe wygrane, możliwości zarobku itp(chyba że poszukacie informacji o danym serwisie o osób trzecich)

20.Odwiedzaj maila co dzień i kasuj spam

21.Nie odpuszczajcie softowego problemu, każdy jest do rozwiązania ostatecznie pkt.7

22.Bądźcie cwaniakami.

23.odsyłajcie do google. albo ew. pomagajcie.

Narazie tyle, będe dopisywał.

Ostatnio edytowany przez darky02 (2012-01-19 15:18:40)


http://img560.imageshack.us/img560/3269/darkyy.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plpsychoterapia Piła